₹ 50 / sq ft Get Latest Price
| Size | 1600MM X 800MM |
| Finish | Glossy |
| Tile Type | Polished GVT (PGVT) |
| Look | Marble |
| Thickness | 9 mm |
| Brand | GRANITO |
| Material | Vitrified |
| Type | Digital Printing |
| Packaging Type | Box |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 450 / Box Get Latest Price
| Coverage Area (In square feet) | 15.5Sqft |
| Properties | Wear-Resistant, Anti-bacterial, Heat Insulation, Anti Slip |
| Finish | Matt, Glossy, Satin, Rustic |
| Color | Black, White, Wood, Blue |
| Size (In cm) | 60 * 60 |
Minimum order quantity: 10 Box
₹ 28 / sq ft Get Latest Price
| Type | Digital Printing |
| Thickness | 10-15 mm |
₹ 50 Get Latest Price
| Type of Wood Plank | NATURAL LOOK |
| Size/Dimension | 48" x 8" |
| Thickness | 9mm |
| Surface Finish | matt |
| Wear Resistance | yes |
| Finish | Matte |
Shabbir (Proprietor)
Hindustan Marble & Granite
No. 29/13, Marble Market, Dehu Road Highway, Katraj
Pune - 411046, Maharashtra, India