Our range of products include vitrified floor tile, 1800 x 1200 mm, sky white granite, brown lappato granite, lakha red granite, kashmiri white granite and telephone black marble.
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Tile Design | Plain |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
1800mm x 1200mm vitrified tiles
₹ 75 / Square Feet Get Latest Price
| White Type | Alaska White |
| Thickness | 16 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Color Tone | White Grey |
| Usage Area | Kitchen Top, Staircase, Window Sill, Platform |
| Application Area | Wall Tile, Countertops, Flooring |
₹ 90 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15-20 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | LEATHER/LAPATRO |
| Application Area | Flooring, Wall Cladding |
| Edge Finish | Machine Cut |
| Color Shade | Light Brown |
| Color | Tan Brown |
| Product Type | Slab |
| Stone Form | Big Slab |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 15-20 mm |
| Usage/Application | Flooring, Wall Tile, Countertops |
| Product Type | Slab |
| Color | Lakha Red |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Square Feet
₹ 70 / Square Feet Get Latest Price
| Form | Slab |
| Brand | NATURAL |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 10 x 3 feet |
| Thickness | 18 mm |
| Place Of Origin | Rajasthan |
| Application Area | Wall Tile, Flooring, Countertops |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 130 / Square Feet Get Latest Price
| Marble Name | Absolute Black |
| Thickness | 18 mm |
| Form | Tile |
| Surface Finish | Polished |
| Origin | South India |
| Usage/Application | Flooring |
| Application | Flooring, Kitchen Countertop, Door Frame |
| Marble Type | Indian Marble |
| Finish | Polished |
| Color | Black |
| Shape | Rectangular |
₹ 70 / Square Feet Get Latest Price
| Application | Table Top, Kitchen Countertop, Staircase, Window Sill |
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Slab Type | Cutter Slab |
| Tile Size | slab |
| Application Area | Flooring, Hardscaping |
| Use | Interior and Exterior |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Application Type | Kitchen |
| Granite Name | Vizag Blue |
| Surface Finish | Polished |
| Stone Form | Big Slab |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Asian Granito |
| Thickness | 15-20 mm |
| Product Type | Slab |
| Usage/Application | Countertops |
₹ 69 / sq ft Get Latest Price
| Application | Table Top, Wall Cladding, Staircase, Flooring, Kitchen Countertop, Window Sill |
| Thickness | 16-17 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Slab Type | Cutter Slab |
| Tile Size | slab |
| Features | Crack Resistant, Fire Resistant, Acid Resistant, Water Resistant |
| Shape | Square, Rectangular |
| Certification | CE, ISO 9005 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 95 / Sq ft Get Latest Price
| Color | Z Brown |
| Thickness | 15-20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Product Type | Slab |
| Stone Form | Cut-to-Size |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 16-17 mm |
| Color | Grey |
| Marble Type | Indian Marble |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Kitchen |
| Brand | AGL |
| Size | BIG |
| Shape | Rectangular |
| Features | Acid Resistant, Fire Resistant, Water Resistant, Crack Resistant |
| Certification | CE, ISO 9005 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15-17 mm |
| Brand | natural |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Product Type | Slab |
| Stone Form | Big Slab |
| Place of Origin | india |
| Coverage Area | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Color | Imperial White |
| Surface Finish | Polished |
| Stone Form | Big Slab |
| Form | Slab |
| Brand | HMG |
| Thickness | 18 mm |
| Place Of Origin | Rajasthan |
| Shape | Rectangular |
| Deals Within | State |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 85 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Imperial Red |
₹ 60 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Finish | Polished |
| Form | Solid |
| Stone Form | Big Slab |
| Product Type | Slab |
| Color | Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
₹ 180 / sq ft Get Latest Price
| Granite Name | Kashmir White |
| Size | 8 x 3 feet |
| Polish Type | High Gloss |
| Thickness | 15-20 mm |
| Stone Form | Big Slab |
| Granite Type | PURE WHITE |
| Form | Cutter Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Brand | AGL |
| Color Family | White |
| Place Of Origin | India |
| Usage Area | Vanity Top, Staircase, Flooring, Window Sill, Kitchen Top, Table Top |
| Water Absorption | 0.2 % |
| Product Type | Slab |
| Color | White |
| Usage/Application | Countertops |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 180 / sq ft Get Latest Price
| Size | 8 x 3 feet |
| Stone Form | Slab |
| Thickness | 15-20 mm |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Brand | HMG |
| Water Absorption | 0.1 % |
| Product Type | Slab |
₹ 140 / Square Feet Get Latest Price
| Form | Slab |
| Finish | Polished |
| Thickness | 16 mm |
| Color Tone | Premium Dark Black |
| Surface Finish | Polished |
| Pattern | Plain Black |
| Usage/Application | Countertops |
| Size | Cutter Slab |
| Color | Absolute Black |
| Usage Area | Staircase, Kitchen Countertop, Vanity Top, Table Top |
| Place of Origin | INDIA |
₹ 140 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Interior |
Minimum order quantity: 10 Square Feet
₹ 80 / sq ft Get Latest Price
| Surface Finish | Polished, Flamed |
| Application Area | Flooring |
| Use | Interior |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 40 / sq ft Get Latest Price
| Size | 600x600 mm |
| Surface Finish | Matt |
| Thickness | 25 mm |
| Coverage Area | cut size |
₹ 120 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 10-15 mm, 15-20 mm, 20-25 mm |
| Surface Finish | Polished, Flamed |
| Usage | Wall Tile, Countertops, Flooring |
| Shape | SLAB |
₹ 80 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Squaire |
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15-20 mm |
| Usage/Application | Countertops |
| Product Type | Slab |
| Stone Form | Big Slab |
₹ 41 / Sq ft Get Latest Price
| Color | Beige |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Tile |
| Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Sq ft Get Latest Price
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Square Feet Get Latest Price
| Color | All Available |
| Thickness | 15-20 mm |
| Usage/Application | Countertops |
| Product Type | Slab |
| Stone Form | Big Slab |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 65 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring, Countertops, Wall Tile |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Black |
| Shape | Squaire |
Minimum order quantity: 10 Square Feet
₹ 120 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring, Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Colour | Sky Blue |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 100 / Square Feet Get Latest Price
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Flooring |
| Erosion Resistance | Anti Acid |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 90 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Wall Tile, Flooring |
| Surface Finish | Polished, Flamed |
| Thickness | 10-15 mm, 15-20 mm, 20-25 mm |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 130 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring |
| Thickness | 15-20 mm, 20-25 mm, 10-15 mm |
| Colour | Madurai Gold |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 100 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring, Wall Tile |
| Surface Finish | Polished |
| Erosion Resistance | Anti Acid |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 80 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Granite Type | Ivory |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 100 / Square Feet Get Latest Price
| Surface Finish | Polished |
| Colour | Grey |
| Use | Interior |
₹ 110 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Countertops, Flooring, Wall Tile |
| Surface Finish | Polished, Flamed |
| Thickness | 10-15 mm, 15-20 mm, 20-25 mm |
₹ 90 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Chima Pink |
₹ 160 / Square Feet Get Latest Price
| Surface Finish | Flamed, Polished |
| Application Area | Countertops, Hardscaping, Wall Tile |
₹ 38 / sq ft Get Latest Price
| Form | Tile |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 sq ft
₹ 160 / sq ft Get Latest Price
| Material | Quartz |
| No. of Tiles Per Box | 1 |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
Shabbir (Proprietor)
Hindustan Marble & Granite
No. 29/13, Marble Market, Dehu Road Highway, Katraj
Pune - 411046, Maharashtra, India