₹ 120 / Sq ft Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Sq ft
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Size | slab |
| Stone Form | Big Slab |
| Usage/Application | Countertops |
| Water Absorption | 0.3 % |
| Compressive Strength | 200 MPa |
| Density | 2600 kg/m3 |
| Color | Kashmir White |
| Surface Finish | Polished |
| Deals Within | State |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 160 / Sq ft Get Latest Price
| Material | Granite |
| White Type | Platinum White |
| Stone Form | Slab |
| Form | Slab |
| Finish Type | Polished |
| Shape | L-Shaped |
| Color Tone | Pure White |
| Brand | AGL |
| Usage Area | Window Sill, Vanity Top, Kitchen Top, Platform |
| Size | slab |
| Usage/Application | Kitchen |
| Surface Finish | Polished |
| Thickness | 16 mm |
| Color | White |
| Type | Indoor |
| Features | Fire Resistant, Acid Resistant, Water Resistant, Crack Resistant |
₹ 200 / sq ft Get Latest Price
| Color | Honey |
| Thickness | 16-17 mm |
| Transparency | Medium |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Cut-to-Size |
| Usage/Application | Countertops |
| Application Area | Flooring, Bathroom, Backlit Wall, Countertop, Table Top |
| Certification | CE, ISO 9005 |
| Features | Water Resistant, Fire Resistant, Acid Resistant, Crack Resistant |
| Shape | Square, Rectangular |
| Deals Within | State |
Minimum order quantity: 1 sq ft
₹ 60 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 15-20 mm |
| Coverage area (application) | Main Area, Outdoor, Bathroom, Bedroom, Kitchen |
| Surface Finish | Polished |
| Coverage Area | Main Area |
| Usage/Application | Flooring |
| Usage | Flooring, Wall Tile, Countertops |
₹ 70 / Square Feet Get Latest Price
| Surface Finish | Polished |
| Thickness | 15-25 mm |
| Color | Grey |
₹ 110 / Square Feet Get Latest Price
| Form | Slab, Cut-to-Size |
| Application Area | Wall Tile, Countertops, Flooring |
| Thickness | 10-15 mm, 15-20 mm, 20-25 mm |
| Color | Grey |
₹ 55 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 10-15 mm |
| Color | Black |
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Countertops |
| Color | Blue Pearl |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Countertops, Flooring, Wall Tile |
| Surface Finish | Flamed, Polished |
| Thickness | 20-25 mm, 10-15 mm, 15-20 mm |
| Color | Brown |
₹ 80 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Wall Tile, Flooring, Countertops |
| Surface Finish | Polished, Flamed |
₹ 100 / Square Feet Get Latest Price
| Marble Type | Andhi Marble |
| Finishing | Polished Finish |
| Thickness | 16 mm, 17 mm, 18 mm, 20 mm |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 120 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Thickness | 5-10 mm, 10-15 mm, 15-20 mm |
Minimum order quantity: 50 Square Feet
Shabbir (Proprietor)
Hindustan Marble & Granite
No. 29/13, Marble Market, Dehu Road Highway, Katraj
Pune - 411046, Maharashtra, India