we provide all type of granite
₹ 130 / sq ft Get Latest Price
| Form | Cut To Size |
| Product Type | Slab |
| Finish | Polished |
| Thickness | 15-20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color Tone | Premium Dark Black |
| Size | Custom Cut Size |
| Usage Area | Wall Cladding, Kitchen Countertop, Vanity Top, Window Sill, Staircase, Table Top |
| Stone Form | Cut-to-Size |
| Application | Indoor And Outdoor |
| Surface | Single Side Polished |
| Country Of Origin | India |
| Inspection | In House |
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| White Type | Platinum White |
| Surface Finish | Polished |
| Thickness | 15 mm |
| Usage/Application | Countertops |
| Form | Slab |
| Color Tone | Pure White |
| Stone Form | Big Slab |
| Usage Area | Platform, Kitchen Top |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15-17 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Product Type | Slab |
| Stone Form | Big Slab |
| Place of Origin | india |
| Coverage Area | 1 |
| Size | 10 ft x 3 ft |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Color Tone | Dark Green |
| Usage Area | Kitchen Top, Flooring |
| Color | Green |
| Green Type | Apple Green |
₹ 90 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Form | Slab |
| Application Area | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Edge Type | Machine cut |
| Colour | Rosy Pink |
Minimum order quantity: 10 Square Feet
₹ 90 / Square Feet Get Latest Price
| Application | Wall Cladding, Staircase, Flooring |
| Thickness | 15-20 mm |
| Surface Finish | LEATHER/LAPATRO |
| Color | Tan Brown |
| Product Type | Slab |
| Stone Form | Big Slab |
| Usage/Application | Flooring |
| Place of Origin | INDIA |
₹ 140 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 8 x 3 feet |
| Thickness | 15 mm |
| Stone Form | Slab |
| Brand | WHITE |
| Surface Finish | Polished |
| Water Absorption | 0.1 % |
| Grade | Premium |
| Color | Nano White |
| Material | Granite |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Square Feet
₹ 85 / Sq ft Get Latest Price
| Granite Name | Jhansi Red |
| Thickness | 15-20 mm |
| Polish Type | Mirror Polish |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | Cutter Slab |
| Color Family | Red |
| Usage | Staircase, Table Top, Flooring, Wall Cladding, Bathroom Countertop, Kitchen Countertop, Window Sill |
| Usage Area | Kitchen Top |
| Color Shade | Dark Red |
| Product Type | Slab |
| Stone Form | Cut-to-Size |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 65 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 17 mm |
| Size | 10 ft * 3 ft |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/ Application | Countertops |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 69 / sq ft Get Latest Price
| Application | Window Sill, Table Top, Staircase, Wall Cladding, Kitchen Countertop |
| Surface Finish | Polished |
| Thickness | 18 mm |
| Form | Slab |
| Slab Type | Cutter Slab |
| Tile Size | slab |
| Origin | Karimnagar |
| Edge Finish | Machine Cut |
| Usage Area | Indoor, Outdoor |
| Water Absorption | Less Than 0.4% |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 160 / Sq ft Get Latest Price
| Application Type | Kitchen |
| Stone Form | Slab |
| Kitchen Layout | Parallel |
| Thickness | 16-17 mm |
| Shape | L-Shaped |
| Brand | Asian Granito |
| Material | Quartz |
| Usage/Application | Kitchen |
| Surface Finish | Polished |
| Color | White |
₹ 80 / Sq ft Get Latest Price
| Granite Name | paradiso |
| Polish Type | High Gloss |
| Thickness | 18 mm |
| Form | Cutter Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Color Family | Black |
| Usage Area | Kitchen Top, Staircase, Window Sill, Table Top |
| Place of Origin | india |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Thickness | 16 mm |
| Color Tone | Light blue |
| Usage Area | Kitchen countertop, Table top, Staircase, Flooring, Window sill |
| Usage/Application | Flooring |
| Edge Profile | Straight |
| Color | Himalayan Blue |
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Brand | HMG |
| Thickness | 16 mm |
| Size | 8 x 3 feet |
| Place Of Origin | Rajasthan |
| Color | Kashmir White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 130 / Square Feet Get Latest Price
| Stone Form | Big Slab |
| Product Type | Slab |
| Color | Black |
| Thickness | 15-20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
₹ 120 / Square Feet Get Latest Price
| Form | Slab, Slab |
| Finish | Polished |
| Thickness | 15-20 mm |
| Pattern | Plain Black |
| Surface Finish | Polished |
| Size | Custom Cut Size |
| Usage/Application | Flooring |
| Usage Area | Table Top, Kitchen Countertop, Staircase, Window Sill |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 70 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Flamed, Polished |
| Edge Finish | Machine Cut |
| Application Area | Wall Tile, Flooring, Countertops |
| Color Shade | White Grey |
₹ 60 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Finish | Polished |
| Form | Solid |
| Stone Form | Big Slab |
| Product Type | Slab |
| Color | Red |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
₹ 45 / Sq ft Get Latest Price
| Application Area | Flooring, Landscape, Pathway, Parking |
| Thickness | 20 mm |
| Finish | Natural |
| Surface Finish | Matte |
| Form | Tile |
| Usage/Application | Flooring |
| Tile Size | 600×600 mm |
| Color | Black |
| Shape | Square |
| Edges | Machine Cut |
| Features | Water Resistant, Crack Resistant, Fire Resistant |
| Size | 2 x 2 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Square Feet Get Latest Price
| Color | any |
| Thickness | any |
| Usage/Application | any |
| Product Type | Slab |
| Stone Form | Block |
| Surface Finish | Polished |
₹ 90 / Square Feet Get Latest Price
| Color | Black |
| Thickness | 15-20 mm |
| Form | Solid |
| Usage/Application | Flooring |
| Product Type | Slab |
| Stone Form | Big Slab |
| Surface Finish | Flamed |
₹ 150 / Square Feet Get Latest Price
| Application | Staircase, Kitchen Countertop, Window Sill, Flooring, Wall Cladding, Table Top |
| Surface Finish | Polished, Flamed |
| Thickness | 20-25 mm, 15-20 mm, 10-15 mm |
| Application Area | Wall Tile, Countertops, Flooring, Hardscaping |
| Colour | Red, Brown, Black |
Cat Eye Red Granite have been introduced to the specified industry users. Offered range of marbles has gained immense popularity among the clients owing to attractive and appealing look.
₹ 70 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring, Countertops, Wall Tile |
| Surface Finish | Polished |
| Colour | Black |
| Thickness | 15-20 mm |
Minimum order quantity: 1 Square Feet
₹ 65 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 15-20 mm |
| Color | Black |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Application Area | Flooring, Wall Tile, Countertops |
| Condition | New |
₹ 160 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15-20 mm |
| Unit Size | BIG |
| Surface Finish | Polished |
| Coverage Area | Kitchen |
| Color | white |
| Usage/Application | Countertops |
| Material | artificial granite |
| Brand | AGL |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Type | BIG |
Minimum order quantity: 1 Sq ft
₹ 180 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15-20 mm |
| Usage/Application | Kitchen |
| Surface Finish | Polished |
| Product Type | Slab |
| Size | 10 ft x 3 ft |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 65 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Countertops, Wall Tile, Flooring |
| Surface Finish | Polished, Flamed |
₹ 130 / Square Feet Get Latest Price
| Color | Black |
| Usage/Application | Flooring |
₹ 60 / sq ft Get Latest Price
| Color | White |
| Surface Finish | Gloss |
| Thickness | 16 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 130 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Interior |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 130 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring |
| Colour | Copper Silk |
| Surface Finish | Polished |
₹ 100 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Slate Erosion Resistance | Anti Acid |
₹ 70 / Sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Thickness | 15-17 mm |
| Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Stone Form | Cut-to-Size |
| Product Type | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Coverage Area | 30 |
| Place of Origin | INDIA |
| Size | 10 ft x 3 ft |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 130 / Square Feet Get Latest Price
| Surface Finish | Flamed, Polished |
| Application Area | Wall Tile, Hardscaping, Flooring, Countertops |
Shabbir (Proprietor)
Hindustan Marble & Granite
No. 29/13, Marble Market, Dehu Road Highway, Katraj
Pune - 411046, Maharashtra, India