Leading Manufacturer of kota blue natural limestone, home floor tiles, orchid nano polished vitrified floor tile, natural wood nano polished vitrified floor tile, aston nano polished vitrified floor tile and celica brown nano polished vitrified floor tiles from Pune.
₹ 35 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 22 in x 22 in |
| Stone Type | Indian Stone |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Thickness | 25-30 mm |
| Edge Type | Machine Cut |
| Form | Tile |
| Application Area | Flooring |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 30 / sq ft Get Latest Price
| Product Type | Vitrified Tile |
| Material | Vitrified |
| Size | 2x2 Feet(600x600 mm) |
| Tile Thickness | 5-10 mm |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Home |
₹ 26 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 600x600 mm (2x2 ft) |
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Tile Type | Nano Polished Vitrified |
| Finish | Gloss |
| Thickness | 5-10 mm |
| Coverage Area per Box | 1.44 Sq. mtr. per box |
| Application Type | Floor |
| Application Area | Home |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Box Contains(No. of Pieces) | 4 |
| Color | Multicolour |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 25 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 600x600 mm (2x2 ft) |
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Tile Type | Nano Polished Vitrified |
| Finish | Gloss |
| Thickness | 5-10 mm |
| Application Type | Floor |
| Application Area | Home |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Colour | Cream |
| Box Contains(No. of Pieces) | 4 |
| Series | Wood |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 29 / Square Feet Get Latest Price
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Tile Type | Nano Polished Vitrified |
| Finish | Gloss |
| Thickness | 5-10 mm |
| Box Contains(No. of Pieces) | 4 |
| Pattern | Plain |
| Shape | Square |
| Application Area | Home |
| Application Type | Floor |
| Coverage Area per Box | 1.44 Sq. mtr. per box |
| Colour | Multicolour |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 28 / Square Feet Get Latest Price
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Tile Type | Nano Polished Vitrified |
| Finish | Gloss |
| Thickness | 5-10 mm |
| Box Contains(No. of Pieces) | 4 |
| Color | Celica Brown |
| Pattern | Plain |
| Shape | Square |
| Application Area | Home |
| Application Type | Floor |
| Coverage Area per Box | 1.44 Sq. mtr. per box |
| Colour | Celica brown |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 65 / Square Feet Get Latest Price
| Size | Medium |
| Tile Size | 8 x 4 |
| Thickness | 20 mm |
| Marble Type | Imported Marble |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Beige |
| Marble Grade | Premium |
| Form | Slab |
₹ 45 / Sq ft Get Latest Price
| Tile Material | Vitrified |
| Thickness | 8 mm |
| Size (mm) | 1200MM X 200MM |
| Tile Size | 200x1200 mm |
| Material | Vitrified |
| Tile Thickness | 9 mm |
| Size/Dimension | 120 X 20 |
| Finish | Matt |
| Usage/Application | Flooring |
| Application | Floor & Wall |
| Application Area | Floor And Wall |
| Design | Wooden Look |
| Usage | Residential, Commercial |
| Tile Type | WOODEN LOOK |
| Tile Finish | Matte, Rustic, Satin Matte |
| Number Of Tiles Per Case | 5 |
₹ 500 / Bag Get Latest Price
| Product Grade | MYK Laticrete 315 |
| Brand | Harpic |
| Application Area | Floor & Wall |
| Tile Type | Vitrified Tile, Ceramic Tile, Porcelain Tile, Marble, Granite |
| Adhesive Class | C2 |
| Packaging Size | Yes |
| Adhesive Base | Cement Based |
| Manufactured And Marketed By | MYK laticrete |
| Type Of Floor | Marble Floor |
₹ 80 / Square Feet Get Latest Price
| Stone Type | Granite |
| Form | Slab |
| Usage | Wall, Staircase, Flooring, Cladding |
| Finish | Leather |
| Thickness | 18 mm |
| Pattern | Plain Black |
| Size | Cutter Slab |
| Tile Size | 2400×700 mm |
| Usage Area | Staircase, Kitchen Countertop, Flooring |
| Edge Finish | Machine Cut |
| Shape | rectangular |
| Weight | Depends on size |
| Brand | Hindustan Marble and Granite |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300 / Bag Get Latest Price
| Brand | myk |
| Model Name | ECOPLAST |
| Packaging Size | 20 Kg |
| Packaging Type | Bag |
| Application Area | Interior Wall, Exterior Wall, Exterior Floor, Interior Floor, Tile on Tile |
| Color | Grey |
| Grade/Type | Type 2 |
| Surface Of Application | Steel, Metal, Plastic |
| Material Compatibility | Metal, Ceramic, Plastic |
| Chemical Resistance | Water |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Bag
₹ 140 / sq ft Get Latest Price
| Color | White |
| Thickness | 16-17 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Kitchen |
₹ 180 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 8 x 3 feet |
| Thickness | 18 mm |
| Stone Form | Slab |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Brand | HMG |
| Color Tone | Pure White |
| Water Absorption | 0.2 % |
| Tile Size | 3200MM X 1600MM |
| Surface Finishing | Polished |
| Application Area | Staircase, Kitchen Top, Countertops, Flooring, Walls |
₹ 50 / Square Feet Get Latest Price
| Tile Type | Stair Tread |
| Marble Type | Indian Marble |
| Tile Material | Vitrified |
| Surface Finish | Anti Skid |
| Tile Size | 300 x 1200 mm |
| Finish | Matte |
| Box Contains(No of Pieces): | 2 |
| Tile Thickness | 10-15 mm |
| Material | Vitrified |
| Thickness | 10 mm |
₹ 60 / Square Feet Get Latest Price
| Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Thickness | 15-20 mm |
| Usage/Application | Countertops |
| Origin | South India |
| Material | BLACK GRANITE |
₹ 100 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Quartz |
| Color | BLUE |
| Finish Type | Polished |
| Thickness | 15-20 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | U-Shaped |
| Form | Slab |
| Size | 2400 x 1200 |
| Brand | AGL |
| Stone Form | Big Slab |
| Product Type | Slab |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
₹ 140 / Square Feet Get Latest Price
| Granite Name | SATUARIO |
| White Type | SATUARIO |
| Polish Type | High Gloss |
| Thickness | 15-20 mm |
| Form | Slab |
| Color Family | White |
| Color Tone | Pure White |
| Usage Area | Window Sill, Platform, Kitchen Top |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
₹ 28 / Square Feet Get Latest Price
| Tile Size | 600×600 mm |
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Application Area | Home |
| Finish | Gloss |
| Tile Type | Nano Polished Vitrified |
| Thickness | 5-10 mm |
| Application Type | Floor |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Colour | Multicolour |
| Box Contains(No. of Pieces) | 4 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 25 / Square Feet Get Latest Price
| Tile Size | 600×600 mm |
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Application Area | Home |
| Finish | Gloss |
| Tile Type | Nano Polished Vitrified |
| Thickness | 5-10 mm |
| Coverage Area per Box | 1.44 Sq. mtr. per box |
| Application Type | Floor |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Box Contains(No. of Pieces) | 4 |
| Color | Multicolour |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 29 / Square Feet Get Latest Price
| Tile Size | 600×600 mm |
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Application Area | Home |
| Finish | Gloss |
| Tile Type | Nano Polished Vitrified |
| Thickness | 5-10 mm |
| Coverage Area per Box | 1.44 Sq. mtr. per box |
| Application Type | Floor |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Colour | Multicolour |
| Box Contains(No. of Pieces) | 4 |
| Series | Wood |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 40 / Square Feet Get Latest Price
| Tile Type | Wall Tile |
| Thickness | as per requirnment |
| Color | All |
| Brand | All |
| Size/Dimension | as per requirnment |
| Packaging Type | as per requirnment |
₹ 50 / sq ft Get Latest Price
| Stone Type | Composite Marble |
| Thickness | 10mm |
| Color | White |
| Load Bearing | no |
| Country of Origin | Made in India |
| Size/Dimension | 1200mm x 300mm |
₹ 25 / sq ft Get Latest Price
| Form | Tile, Cut-to-Size |
| Usage/Application | Flooring |
| Usage | Wall Tile |
| Color | Red, Grey |
₹ 250 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Marble |
₹ 18 / Square Feet Get Latest Price
| Usage | Flooring, Wall Tile |
| Form | Slab, Tile, Cut-to-Size |
| Color | Yellow |
₹ 160 / Square Feet Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
Shabbir (Proprietor)
Hindustan Marble & Granite
No. 29/13, Marble Market, Dehu Road Highway, Katraj
Pune - 411046, Maharashtra, India