Offering you a complete choice of products which include calacatta quartz marble, artificial marble, marble stone, italian marble, rain forest brown marble and rainforest marble.
₹ 500 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Grade | Premium |
| Vein Pattern | Medium Veins |
| Application Area | Table Top, Island Countertop, Bathroom, Flooring, Staircase, Vanity Top, Wall Cladding, Kitchen Countertop, Lobby |
| Color Shade | White |
| Slab Size | 3000 x 1800 mm |
Minimum order quantity: 50 sq ft
₹ 200 / Sq ft Get Latest Price
| Material | ARTIFICIAL STONE |
| Finish | High Gloss |
| Color | White |
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Countertops |
| Form | Slab |
| Finishing | Polished Finish |
| Size | 6 X 4 |
| Shape | Rectangular, Square |
| Features | Fire Resistant, Crack Resistant, Water Resistant, Acid Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Sq ft
₹ 90 / Sq ft Get Latest Price
| Color | White |
| Thickness (mm) | 16 |
| Form | Slab |
| Thickness | 16 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Finish | Polished |
| Usage Area | Flooring |
| Marble Type | Indian Marble |
| Edge Type | Straight |
| Size | 7 x 4 |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 16-17 mm |
| Color | Beige |
| Surface Finish | Unpolished |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Flooring |
| Application Area | Countertops, Staircase, Walls, Flooring |
| Finishing | Polished, Polished Finish |
| Shape | Rectangular |
| Features | Crack Resistant, Fire Resistant, Acid Resistant, Water Resistant |
₹ 220 / Square Feet Get Latest Price
| Color | White |
| Form | Slab |
| Marble Type | Indian Marble |
| Size | na |
| Surface Finish | Polished Finish |
| Usage/Application | Flooring |
₹ 220 / Square Feet Get Latest Price
| Color | White |
| Form | Slab |
| Marble Type | Indian Marble |
| Surface Finish | Hone Finish |
| Usage/Application | Flooring |
₹ 200 / Square Feet Get Latest Price
| Marble Type | Andhi Marble |
| Finishing | Polished Finish |
| Form | Slab |
| Usage | Flooring |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 220 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Wall Tile, Flooring |
| Finishing | Polished Finish |
| Form | Cut-to-Size |
Shabbir (Proprietor)
Hindustan Marble & Granite
No. 29/13, Marble Market, Dehu Road Highway, Katraj
Pune - 411046, Maharashtra, India