Prominent & Leading Manufacturer from Pune, we offer vitrified floor tile, 5.25' x 2.5' (1600mm x 800mm) tiles, kajaria vitrified tiles and double charged vitrified floor tiles.
₹ 600 / Box Get Latest Price
| Size | 2x4 Feet(600x1200 mm) |
| Type | Polished Glazed |
| Surface Finish | Polished |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Design | Random |
| Suitability | Floor |
| Tile Thickness | 5-10 mm |
| Color | Grey |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Rectangle |
| Square Feet Per Box | 15.5sqft |
| Material | Natural Clay |
₹ 50 / Square Feet Get Latest Price
| Tile Size | 5.25' X 2.5' |
| Material | Vitrified |
| Finish | Glossy |
| Box Contains(No of Pieces): | 2 |
| Tile Thickness | 10-15 mm |
| Usage/Application | Home |
₹ 550 / Box Get Latest Price
| Tile Size | 600×1200 mm |
| Application Area | Home |
| Finish | Glossy |
| Size | 2X4 Feet |
| Design | Marble Look |
| Thickness | 10-15 mm |
| Tile Type | Glazed Vitrified |
| Shape | Rectangle |
| Box Contains(No. of Pieces) | 2 |
| Tile Size in ft(cm) | 2x4 Feet(60x120 cm) |
| Application Type | Floor |
Minimum order quantity: 1 Box
₹ 35 / sq ft Get Latest Price
| Size | 600x1200 mm |
| Tile Type | Glazed Vitrified (GVT) |
| Finish | Matt |
| Tile Design | Plain |
| Thickness | 9 mm |
| Look | Stone |
| Application | Outdoor |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 480 / Box Get Latest Price
| Finish | Gloss |
| Type | Digital Printing, Double Charged, Italian Double Charged |
| Colour | Multicolour, White |
| Size (In cm) | 60 * 60 |
| Coverage Area (In square feet) | 15.5sqft |
| Square Feet per box | 15.5sqft |
Shabbir (Proprietor)
Hindustan Marble & Granite
No. 29/13, Marble Market, Dehu Road Highway, Katraj
Pune - 411046, Maharashtra, India