We are a leading Manufacturer of quartz stone and engineered quartz from Pune, India.
₹ 259 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Stone Type | QUARTZ SLAB |
| Finish | Polished |
| Stone Form | Slab |
| Color | White |
| Cut | Raw Cut |
| Brand | CAMROLA |
| Slab Size | 3200×1600 mm |
| Shape | Rectangle |
| Application Area | Kitchen Countertop, Table Top, Window Sill, Bathroom Countertop, Vanity Top |
| Stone Grade | AAA |
| Pattern | Marble Look |
| Treatment | Heat Treated |
| Product Type | Slab |
| Form | Slab |
₹ 220 Get Latest Price
| Unit Size (mm X mm) | 3150mm x 1550mm |
| Thickness | 15mm |
| Surface Finish | Polished |
Shabbir (Proprietor)
Hindustan Marble & Granite
No. 29/13, Marble Market, Dehu Road Highway, Katraj
Pune - 411046, Maharashtra, India