₹ 200 / Square Feet Get Latest Price
| Stone Form | Slab |
| Brand | Premium Brand |
| Surface Finish | Polished |
| Thickness | 15 mm |
| Granite Type | PURE WHITE |
| Form | Slab |
| Tile Size | 1000×1000 mm |
| Usage/Application | Countertops |
| Slab Size | 10×4 ft |
| Place Of Origin | India |
| Application Area | Countertop |
| Color | Grey |
| Shape | Rectangular |
| Product Type | Artificial Marble |
₹ 160 / Square Feet Get Latest Price
| Marble Name | NANO WHITE |
| Color | White |
| Thickness | 18 mm |
| Application Area | Walls, Flooring, Staircase, Countertops, Kitchen Top |
| Surface Finish | Polished |
| Marble Type | Imported Marble |
| Usage | Countertops, Walls, Flooring, Staircase, Kitchen Top |
| Form | Slab |
| Finishing | Polished |
Minimum order quantity: 1 Square Feet
₹ 160 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 16-17 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Kitchen |
₹ 300 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring |
| Marble Type | Imported Marble |
| Color | Grey |
| Form | Tile |
| Coverage Area | na |
| Surface Finish | Polished Finish |
| Minimum Order Quantity | na |
Minimum order quantity: 1 Square Feet
₹ 150 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring, Kitchen Top, Countertops, Walls, Staircase, Other |
| Marble Type | Imported Marble |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | 18 mm |
₹ 300 / Square Feet Get Latest Price
| Form | Cut-to-Size |
| Colour | White |
| Application Area | Other, Staircase, Kitchen Top, Countertops, Walls, Flooring |
| Marble Type | Imported Marble |
| Finishing | Polished Finish |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | Other, Bhandari Marble, R K Marble, LOMROD |
| Thickness | 18 mm |
₹ 100 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 17 mm, 18 mm, 20 mm |
| Form | Slab |
| Color | Agaria White |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 80 / sq ft Get Latest Price
| Form | Slab |
| Color | White |
₹ 200 / Square Feet Get Latest Price
| Colour | White |
| Marble Type | Imported Marble |
| Surface Finishing | Polished |
| Finishing | Polished Finish |
| Form | Cut-to-Size |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
Shabbir (Proprietor)
Hindustan Marble & Granite
No. 29/13, Marble Market, Dehu Road Highway, Katraj
Pune - 411046, Maharashtra, India