₹ 30 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Vitrified |
| Finish | Satin |
| Pattern | Plain |
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Square |
| Surface Finish | Glossy |
| Box Contains(No. of Pieces) | 4 |
| Usage/Application | Commercial Spaces |
₹ 40 / Square Feet Get Latest Price
| Tile Size | 600×1200 mm |
| Application Area | Floor & Wall |
| Finish | High Gloss |
| Size | 2x4 Feet(600x1200 mm) |
| Thickness | 5-9 mm |
| Design | Marble Look |
| Application / Usage | Indoor Floor, Wall |
| Color Family | Blue |
| Suitability | Wall |
| Surface Finish | High Glossy |
| Type | GVT |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 30 / Square Feet Get Latest Price
| Surface Finish | Gloss |
| Coverage Area | Indoor |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 30 / Sq ft Get Latest Price
| Marble Type | Italian Marble |
| Size | 600x600 mm |
| Tile Size | 600 x 600 mm |
| Thickness | 10 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Usage | Commercial, Office, Hotel, Residential |
| Color | White |
| Form | Tile |
| Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 180 / Sq ft Get Latest Price
| Stone Type | Granite |
| Color | GOLDEN BLACK ALSO PLAIN BLACK AND WHITE |
| Thickness | 15-20 |
| Edge Profile | Chamfered |
| Finish | Polished |
| Step Size | 1200×300 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 899 / Piece Get Latest Price
| Material | brass |
| Style | new |
| Feature | all |
| Usage | bathroom |
| Surface | glossy |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 50 / Square Feet Get Latest Price
| Color | Mandana Stone |
| Finishing | Polished , Unpolished |
| Stone Type | Indian Stone |
| Usage | Flooring, Wall |
Minimum order quantity: 50 Square Feet
₹ 200 / sq ft Get Latest Price
| Table Type | Dining Table |
| Marble Type | White Marble |
| Usage Area | Indoor, Outdoor, Living Room, Dining Room |
| Shape | Rectangular |
| Top Thickness | 15 mm |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Finish | Polished |
| Base Material | Marble |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Center Table |
| Marble Type | Onyx Marble |
| Usage Area | Outdoor, Lobby, Cafe, Indoor, Balcony, Dining Room, Living Room |
| Shape | Round |
| Top Thickness | 15 mm |
| Base Material | Marble |
| Finish | Polished |
| Seating Capacity | 4 Seater |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 200 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18-20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
₹ 290 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Countertops, Staircase, Walls, Flooring, Kitchen Top |
| Marble Type | Indian Marble, Imported Marble |
| Finishing | Polished |
| Form | Slab |
| Color | White |
| Thickness | 18 mm |
Minimum order quantity: 1 Square Feet
₹ 300 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring |
| Marble Type | Artificial Marble |
| Color | Grey |
| Thickness | 20-25 mm |
| Form | Tile |
₹ 180 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Form | Slab |
₹ 90 / Square Feet Get Latest Price
| Application Area | Flooring, Countertops, Wall Tile |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Squaire |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 40 / Square Feet Get Latest Price
| Form | Tile, Cut-to-Size, Cut-to-Size, Tile |
| Usage | Wall Tile, Flooring, Wall Tile |
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Type of Wood Plank | wooden tile |
| Size/Dimension | 4' x 8" |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 25 / Square Feet Get Latest Price
| Size | All Available |
| Series | Digital |
| Color | White |
| Brand | Hindustan Marble |
| Usage/Application | Flooring, wall |
| Finish | Gloss |
₹ 40 / Square Feet Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Usage/Application | Water |
| Pressure | High Pressure |
| Surface Finishing | Silver Plated, Mirror Polishing, Steel Chrome |
₹ 150 / Square Feet Get Latest Price
| Usage | Flooring |
| Form | Slab |
Shabbir (Proprietor)
Hindustan Marble & Granite
No. 29/13, Marble Market, Dehu Road Highway, Katraj
Pune - 411046, Maharashtra, India