Pioneers in the industry, we offer wooden planks, tile flooring services and marble flooring from India.
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Tile Type | Vitrified Wood Look |
| Finish | Matte |
| Application Area | Living Room, Floor, Wall |
| Tile Size | 200×1200 mm |
| Thickness | 9 mm |
| Water Absorption | <0.5% |
| Usage/Application | Home |
| Color | Dark Brown |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matte |
| Breadth X Width | 1200MM X 200MM |
| Features | TILES |
Minimum order quantity: 1 sq ft
₹ 20 / Square Feet Get Latest Price
| Flooring service type | Renovate |
| Material Procurement | Customer End |
₹ 60 / Sq ft Get Latest Price
| Stone Type | Marble |
| Size | slab |
| Color | White |
| Thickness | 15-20 mm |
| Coverage Area | slab |
| Shape | slab |
| Material | marble |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish | Polished |
| Surface Finish | Matt |
Minimum order quantity: 10 Sq ft
Shabbir (Proprietor)
Hindustan Marble & Granite
No. 29/13, Marble Market, Dehu Road Highway, Katraj
Pune - 411046, Maharashtra, India