Imported Natural Onyx marble Dining table set
₹ 200 / sq ft Get Latest Price
| Marble Type | Italian Marble |
| Number Of Seater | 6 Seater |
| Product Name | Statuario Marble |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Color | White |
| Base Material | Marble Base |
| Thickness | 16 mm |
| Table Shape | Rectangular |
| Finish | Polished |
| Top Thickness | 15 mm |
| Form | Slab |
| Top Finish | Polished |
| Application | Dining Table Top, Countertop |
₹ 250 / sq ft Get Latest Price
| Marble Type | Italian Marble |
| Base Material | Marble Base |
| Table Top Material | Marble |
| Table Shape | Rectangular |
| Top Thickness | 15 mm |
| Top Finish | Polished |
| Number Of Seater | 4 Seater |
| Seating Capacity | 6 Seater |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Marble Type | Italian Marble |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Base Material | Marble Base |
| Table Top Material | Marble |
| Set Contains | Without Chairs |
| Colour | Natural |
| Shape | Rectangular |
| Finish Type | Natural |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 260 / sq ft Get Latest Price
| Marble Type | Italian Marble |
| Base Material | Wooden Base |
| Table Top Material | Marble |
| Shape | Rectangular |
| Set Contains | Without Chairs |
| Colour | White |
| Usage/Application | Cafe, Home, Restaurant, Hotel |
| Country of Origin | Made in India |
| Number Of Seater | 8 Seater |
| Seating Capacity | 6 Seater |
₹ 300 / sq ft Get Latest Price
| Color | beige or creme ivory |
| Shape | Rectangular |
| Size | 64" x 47" |
| Thickness | 15 |
| Type | Indoor |
| Brand | adicon |
| Appearance | glossy |
| Polish | YES MIRROR |
| Range | 200 |
Shabbir (Proprietor)
Hindustan Marble & Granite
No. 29/13, Marble Market, Dehu Road Highway, Katraj
Pune - 411046, Maharashtra, India