We are a leading Manufacturer of floor tiles fixing chemical, wall tile and granite adhesive, ceramic tile adhesives and ceramic adhesives from Pune, India.
₹ 280 / Bag Get Latest Price
| Packaging Size | 20 kg |
| Usage/Application | Commerical |
| Model Number | FLOOR GRADE |
| Packaging Type | Bag |
| Suitable For | FLOOR TILE ON TILE |
| Brand | ECOPLAST |
| Physical State | Powder |
| Application Industry | Construction |
| Surface Of Application | Wood, Glass |
| Material | POLYMER BASED |
| Material Compatibility | Ceramic, Plastic, Metal |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Bag
₹ 480 / Piece Get Latest Price
| Adhesive Base | Cement Based |
| Tile Type | Glazed Tile, Porcelain Tile, Ceramic Tile, Vitrified Tile |
| Substrate Type | Existing Tiles |
| Packaging Type | Bag |
| Adhesive Class | T3 |
| Tile Size Support | Above 600×600 |
| Packaging Size | 20 kg |
| Surface Of Application | Plastic, Steel, Metal |
| Grade Standard | Chemical |
| Strength | High |
| Material Compatibility | Ceramic, Plastic, Metal |
| Form | polymer based |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 300 / Bag Get Latest Price
| Packaging Size | 20 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300 / Bag Get Latest Price
| Application Area | Floor, Wall |
| Adhesive Base | PU Based |
| Ceramic Type | Wall Tile |
| Packaging Size | 20 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
Shabbir (Proprietor)
Hindustan Marble & Granite
No. 29/13, Marble Market, Dehu Road Highway, Katraj
Pune - 411046, Maharashtra, India